Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła (18.07.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby gospodarcze realizowane przez Parafialną Radę Duszpasterską.
 • W środę o godz. 19:00 kolejne spotkanie w ramach Letniej Akademii Chwały.
 • W piątek o godz. 19:30 Eucharystia animowana przez wspólnotę Dawid. Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa i młodzież.
 • W sobotę o godz. 19:00 medytacja biblijna. Proszę zabrać ze sobą Biblię.
 • W niedzielę po Mszach świętych odbędzie się błogosławieństwo samochodów z racji przypadającego pod koniec lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym będzie można złożyć do puszek ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 • Franciszkanie z Góry św. Anny oraz proboszcz parafii w Czarnowąsach zapraszają na obchody odpustowe ku czci św. Anny.
  Szczegóły na plakatach w przedsionku kościoła.
 • W dniach od 15 do 21 sierpnia obędzie się Opolska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Nawiązując do lat ubiegłych, będziemy chcieli dołączyć się do jezuickiej 3-pomarańczowej, która będzie na pielgrzymim szlaku w czwartek 19-go i piątek 20-go sierpnia bez noclegów, a każdy pielgrzym będzie musiał się zatroszczyć o wyżywienie we własnym zakresie. W sobotę na Eucharystię na wałach Jasnej Góry mogą dojechać wszyscy chętni. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W zakrystii można zadeklarować chęć zakupu książki poświęconej życiu byłego kościelnego ? Antona Niekrawietz. Prezentacja książeczki odbędzie się w sierpniu.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.
 • Zgodnie z najnowszym dekretem Biskupa Opolskiego, w kościele w trakcie trwania obrzędów kultu religijnego może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
 • Zapraszamy do śledzenia profilów parafii w mediach społecznościowych.