Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła (11.07.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii. Szczególnie dziękujemy za ufundowanie i montaż nowego oświetlenia w prezbiterium.
 • Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty, które przyozdobiły nasz kościół.
 • Kolekta dzisiejsza i przyszłotygodniowa przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • We wtorek przypada 13. dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i niesienie jej w trakcie procesji prosimy różę p. Marii Buhl. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 6:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej, przed procesją. Słowo Boże w trakcie wieczornej Eucharystii wygłosi o. Miron.
 • W środę o godz. 19:00 kolejne spotkanie w ramach Letniej Akademii Chwały.
 • W sobotę o godz. 19:00 medytacja biblijna. Proszę zabrać ze sobą Biblię.
 • W dniach od 15 do 21 sierpnia obędzie się Opolska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Nawiązując do lat ubiegłych, będziemy chcieli dołączyć się do jezuickiej 3-pomarańczowej, która będzie na pielgrzymim szlaku w czwartek 19-go i piątek 20-go sierpnia bez noclegów, a każdy pielgrzym będzie musiał się zatroszczyć o wyżywienie we własnym zakresie. W sobotę na Eucharystię na wałach Jasnej Góry mogą dojechać wszyscy chętni. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Nasz diakon Michał Sośnik kończy pracę nad kolejną książką. Tym razem poświęconą życiu byłego kościelnego ? Antona Niekrawietz, który przez ponad dwadzieścia lat posługiwał w naszej parafii. Wszystkich chętnych na zakup tej książki prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii (proszę podać nazwisko i ilość książek). Koszt wydruku wynosi ok. 20 zł (płatne przy odbiorze). Prezentacja książeczki odbędzie się w sierpniu.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.
 • Zgodnie z najnowszym dekretem Biskupa Opolskiego, w kościele w trakcie trwania obrzędów kultu religijnego może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
 • Od soboty, oprócz profilów na Facebooku, Instagramie i Twitterze, działa także podcast z inspirującymi materiałami dźwiękowymi z naszej parafii: Parafia Opole-Sławice ? A podcast on Anchor. Zapraszamy do obserwowania.
 • W ostatnim czasie na koncie bankowym parafii został utworzony rachunek pomocniczy, na który spływać będą ofiary z ostatniej niedzieli miesiąca, przeznaczone na potrzeby gospodarcze realizowane przez Parafialną Radę Duszpasterską. Na dotychczasowe konto główne o numerze 06 1240 5178 1111 0010 7574 8925 zachęcam, aby składać ofiary na potrzeby parafialne. Wszystkie ofiary na potrzeby gospodarcze proszę wpłacać na konto o numerze 69 1240 1633 1111 0011 0720 2357. Gdy w tytule przelewu, czy to na jeden, czy na drugi rachunek, na początku pojawi się sformułowanie ?Darowizna na cele kultu religijnego?? można go w rocznym rozliczeniu odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych. Bóg zapłać za zrozumienie.