Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła (04.07.2021)

 • Bóg zapłać wszystkim za obecność na nabożeństwie w zeszłą niedzielę oraz za zaangażowanie w przygotowanie i organizację poczęstunku z okazji wprowadzenia proboszcza. Parafialna Rada Duszpasterska dziękuje sponsorom.
 • Dziękuję za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie za wymianę wiecznej lampki w kościele.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na seminarium, instytucje diecezjalne i utrzymanie parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne.
 • W środę pierwsze spotkanie w ramach Letniej Akademii Chwały. Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem duchowym i odkrywaniem modlitwy uwielbienia. Rozpoczęcie w kościele parafialnym o godz. 19:00.
 • W piątek w tym tygodniu Msza święta o godz. 7:00, w pozostałe dni powszednie o godz. 18:00.
 • W sobotę o godz. 19:00 medytacja biblijna.
 • W gazetce parafialnej, wskutek błędu, w niedzielę 11 lipca zostały powtórzone intencje odprawione już 27 czerwca. Przepraszam za pomyłkę. Aktualne intencje wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 • W dniach od 15 do 21 sierpnia obędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Nawiązując do lat ubiegłych, będziemy chcieli dołączyć się do jezuickiej 3-pomarańczowej, która będzie na pielgrzymim szlaku w czwartek 19-go i piątek 20-go sierpnia bez noclegów, a każdy pielgrzym będzie musiał się zatroszczyć o wyżywienie we własnym zakresie. W sobotę na Eucharystię na wałach Jasnej Góry mogą dojechać wszyscy chętni. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Nasz diakon Michał Sośnik kończy pracę nad kolejną książką. Tym razem poświęconą życiu byłego kościelnego ? Antona Niekrawietz, który przez ponad dwadzieścia lat posługiwał w naszej parafii. Wszystkich chętnych na zakup tej książki prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii (proszę podać nazwisko i ilość książek). Koszt wydruku wynosi ok. 20 zł (płatne przy odbiorze). Prezentacja książeczki odbędzie się w sierpniu.
 • W przedsionku kościoła można nabyć w cenie 5 zł modlitewnik Fatimskiej Pani. Zawarte w nim pieśni będziemy chcieli wykorzystywać w trakcie nabożeństw fatimskich 13-go dnia miesiąca.
 • W minionym tygodniu nasza parafia zaczęła być obecna na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Zapraszamy do obserwowania naszych profili i rozpropagowania wśród znajomych.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 • Zgodnie z najnowszym dekretem Biskupa Opolskiego, w kościele w trakcie trwania obrzędów kultu religijnego może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
 • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agnieszka Leonarczyk, zam. Opole-Sławice i Michał Sadowski, zam. Opole (zapowiedź III)