Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła (27.06.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie związane z uroczystością wprowadzenia proboszcza.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na sprawy gospodarcze realizowane przez Parafialną Radę Duszpasterską. Za tydzień kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne.
 • We wtorek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku. Kolekta w tym dniu przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze).
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 nabożeństwo Godziny Świętej. W piątek o godz. 7:00 Msza w intencji czcicieli Serca Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo. Wieczorem od godz. 20:00 adoracja prowadzona przez wspólnotę Dawid. W sobotę poranna Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej nabożeństwo I soboty.
 • W sobotę 3 lipca od godz. 9:30 comiesięczne odwiedziny chorych i seniorów. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od lipca odwiedziny chorych już na stałe odbywać się będą w I soboty miesiąca (z przerwą wakacyjną w sierpniu). W przypadku drastycznego pogorszenia stanu zdrowia, a także przed planowanymi zabiegami operacyjnymi, można prosić o sakrament chorych, nie czekając na I sobotę miesiąca.
 • W lipcu w sobotnie wieczory zapraszam na medytację biblijną wprowadzającą w Słowo Boże z niedzieli. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w kościele. Proszę zabrać ze sobą Biblię.
 • Podtrzymujemy zwyczaj celebrowania Mszy świętych w języku niemieckim w I niedzielę miesiąca o godz. 8:00. Liturgia Słowa (czytania, psalm, Ewangelia i kazanie) będzie w języku polskim.
 • Nieszpory niedzielne w miesiącu lipcu odprawiać będziemy 11 i 25 lipca.
 • W lipcowe środy (7, 14, 21 i 28 lipca) zapraszam na Letnią Akademię Chwały - cykl spotkań poświęconych modlitwie uwielbienia. Rozpoczęcie w kościele parafialnym o godz. 19:00.
 • Jak co roku, panie przygotowujące koronę dożynkową zwrócą się wkrótce do parafian o pomoc w pęczkowaniu zboża. Prosimy o życzliwą odpowiedź i współpracę.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 • Zgodnie z najnowszym dekretem Biskupa Opolskiego, w kościele w trakcie trwania obrzędów kultu religijnego może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
 • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agata Figura, zam. Raszowa i Damian Strzałka, zam. Opole-Sławice (zapowiedź III) oraz Agnieszka Leonarczyk, zam. Opole-Sławice i Michał Sadowski, zam. Opole (zapowiedź II)