Ogłoszenia 16.05.2021

• W niedzielę16.05 kolekta na potrzeby naszej parafii. W niedzielę 23.05. kolekta diecezjalna ? jałmużna postna z całego roku.
  • Na nabożeństwa majowe zapraszam w tygodniu po Mszach św. wieczornych (w środę może być rano), w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00..
  • W niedzielę 16.05. uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Sumie odpustowej o godz.10.30. przewodniczy i słowo Boże wygłosi Miron, franciszkanin z Opola (będzie procesja dookoła kościoła).
  • W niedzielę 16.05. święcenia kapłańskie jednego diakona w kościele parafialnym w Głogówku, a w sobotę 22.05. o godz. 10.00 święcenia dwóch diakonów w katedrze Opolskiej.
  • W tych dniach przeżywamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego, modlimy się o potrzebne dary w czasie nabożeństw majowych.
  • Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 22.05. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym modlitwa potrwa do godz. 22.00.
  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w niedzielę 23.05. kończy Okres Wielkanocny.
  • W poniedziałek 24.05. święto NMP Matki Kościoła, które jest diecezjalnym dniem modlitw rolników o błog. Boże w pracy. Rejon opolski ma Mszę św. w Kamieniu Śl. w sanktuarium św. Jacka o godz. 10.00.
  • W środę 26.05 przypada Dzień Matki. O godz. 17.30. w parku w Sławicach, wydarzenie: Operetka na wynos, czyli najpiękniejsze arie i duety z operetek wszechczasów. Przedstawia Operetka Wrocławska. Polecam! Msza św. w int. Matek naszej parafii o godz. 19.00.
  • W czwartek 27.05. ? Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po nabożeństwie majowym spotkanie modlitewne Róż Żywego Różańca, do godz. 20.00.
  • Bierzmowanie młodzieży z kl. 1 i 2 szkół średnich odbędzie się w sobotę 5.06. o godz. 16.30. w kościele bł. Czesława w Opolu.