Ogłoszenia

Ogłoszenia 28.03.2021

  • W niedzielę 28.03 kolekta na sprawy gospodarcze realizowane przez PRD.
  • Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej (piątek 17.15) i Gorzkich Żali (niedziela 15.00). Na ostatnich Gorzkich Żalach w niedzielę 28.03., kolekta dla kaznodziei pasyjnego Grzegorza. ?Bóg zapłać? za składane ofiary.
  • 03. Niedziela Palmowa (przynosimy palmy), czytamy opis Męki Pańskiej wg. Św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., nie będzie procesji z palmami.
  • W Wielkim Tygodniu i Oktawie Wielkanocy obostrzenia sanitarne /jedna osoba na 20 m2/ i dyspensy Biskupa Opolskiego od uczestnictwa w Eucharystii - bez zmian. Kto nie może uczestniczyć we Mszy św., zapraszam do łączenia się duchowo, przez internet, radio i telewizję.
  • Okazja do spowiedzi i adoracja Najśw. Sakramentu według planu w gazetce i na stronie internetowej parafii. W środę wieczorem będzie obcy spowiednik.
  • W Czwartek Msza Krzyżma tylko dla wybranych wspólnot z diecezji. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 19.00. - procesja do ciemnicy. Adoracja do 22.00.
  • W Piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 9.00. Adoracja Krzyża przez przyklęknięcie i głęboki pokłon (bez całowania). Liturgia o godz. 17.00 i 19.00. - procesja do Bożego Grobu. Po liturgii wieczornej adoracja doo godz. 23.00.
  • W Sobotę poświęcenie pokarmów co godzinę od 10.00 do 16.00. /przed kościołem/. Na Liturgię Wigilii Paschalnej /godz. 19.00/ i Wigilia Paschalna z Rezurekcją /godz. 22.00/, przynosimy świece. Po komunii św. / na Liturgii o godz. 22.00/ będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Te Deum i błogosławieństwo (nie będzie procesji). Radość wielkanocną oznajmią wszystkim bijące dzwony podczas śpiewu Te Deum.