Ogłoszenia

Ogłoszenia 21.03.2021

  • W niedzielę 21.03. kolekta na potrzeby naszej parafii. W niedzielę 28.03 kolekta na sprawy gospodarcze realizowane przez PRD.
  • Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej (piątek 17.15) i Gorzkich Żali (niedziela 15.00). Na ostatnich Gorzkich Żalach w niedzielę 28.03., kolekta dla kaznodziei pasyjnego Grzegorza. ?Bóg zapłać? za składane ofiary.
  • Słowa serdecznego podziękowania za pracę przy pielęgnacji drzew wokół kościoła, braciom strażakom, leśnikom i parafianom.
  • W niedzielę 21.03. obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W kontekście trwającej dyskusji społecznej o szacunku dla życia poczętego i prawa do aborcji apelujemy o szczególną wrażliwość, szacunek i akceptację wobec osób dotkniętych Trisomią 21. Informujemy ponadto, iż na terenie naszej diecezji działa Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 z siedzibą w Opolu. Jego działalność koncentruje się na pomocy osobom z Trisomią 21, ich rodzinom, a także dzieciom poczętym w łonie matki.
  • Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przeżywamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach 19-25.03. Biskup Opolski zachęca do podjęcia tej modlitewnej inicjatywy w parafiach naszej diecezji, szczególnie wobec dyskusji w obecnym czasie społecznych niepokojów, wobec prawnej ochrony życia nienarodzonych.
  • Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 62 w Opolu informuje, że od poniedziałku 22.03. br. rozpoczynamy rekrutację dzieci na nowy rok szkolny 2021/22. Więcej informacji na stronie internetowej przedszkola oraz na tablicach ogłoszeń w Dzielnicy XII - Sławice.
  • We wtorek 23.03 zapraszam dzieci pierwszokomunijne i rodziców na spotkanie w kościele po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek 25.03. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia przypomina nam o możliwości podjęcia od 25.03 do 25.12. Duchowej Adopcji dziecka poczętego, czyli modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Formularze Dzieła Duchowej Adopcji są dostępne na stole w przedsionku kościoła.
  • Polecam Gościa Niedzielnego, w którym artykuł o Pani Cecylii Honczek w dodatku opolskim i inne ciekawe rzeczy. Msze św. za p. Cecylię 21.03. -od róży różańcowej p. Beaty Kulik; 28.03. -30 dniowa; 4.04 -od orkiestry ( wszystkie o g. 14.00)
  • 03. Niedziela Palmowa (przynosimy palmy), czytamy opis Męki Pańskiej wg. Św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., nie będzie procesji z palmami.