Ogłoszenia

Ogłoszenia 24.01.2021

  • W niedzielę 24.01. kolekty na potrzeby naszej parafii, 31.01. na sprawy gospodarcze realizowane przez PRD.
  • Niedziela Słowa Bożego - 24 stycznia 2021 r.Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.
  • Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju ? Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia - Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.
  • W tych dniach przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • We wtorek 26.01. przypada 21 Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W sobotę 30.01. bracia z OSP Sławice będą zbierać złom. Początek akcji od godz.9.00. Prosimy nie dawać kabli i sprzętu elektrycznego, rzeczy do oddania zostawić na swojej posesji.
  • W niedzielę 31.01. ? z inicjatywy Fundacji Polskiej Raoula Follerreau ? obchodzony będzie w Kościele Światowy Dzień Trędowatych.