Ogłoszenia

Ogłoszenia 17.01.2021

  • W niedziele 17, 24.01. kolekty na potrzeby naszej parafii.
  • W niedzielę 17.01. przypada 24 Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W czwartek 21.01. Msza św. w int. Babć i Dziadków z okazji Ich święta, o godz. 18.00.
  • W dniach 18-25 stycznia 2021 r. przeżywać będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • W poniedziałek 25.01. święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • We wtorek 26.01. przypada 21 Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • Niedziela Słowa Bożego - 24 stycznia 2021 r.Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. Przypominamy jednocześnie, iż w tym roku Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia, natomiast 5. Narodowe Czytanie Pisma Świętego dnia 18 kwietnia 2021 roku.
  • Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju ? Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.