Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.01.2021

  • W niedziele 10, 17.01. kolekty na potrzeby naszej parafii.
  • W niedziele Chrztu Pańskiego 13.01. kończy się okres Narodzenia Pańskiego, zwyczajowo śpiewamy jeszcze kolędy na przemian z pieśniami okresu zwykłego.
  • W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach nadal trwają ograniczenia, dlatego do odwołania, w niedziele będzie trzecia Msza św. o godz. 14.00.
  • W poniedziałek kończy się kolęda, którą przeżywaliśmy w innej formie w związku z pandemią. Dziękuję parafianom za wspólną modlitwę w kościele i przez internet. ?Bóg zapłać? za składane z tej okazji ofiary na ubezpieczenie budynków parafialnych i drobne naprawy i remonty na plebani.
  • W piątek 15.01. przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W niedzielę 17.01. przypada 24 Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • W związku z moją pracą w AŚ Opole zwracam się z prośbą o przekazanie dla więźniów zbędnych kalendarzy na 2021 rok. Skazani proszą o kalendarze, nie wielu z nich stać, żeby sobie kupić w kantynie! Stąd moja prośba.
  • Cały rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba będą mogli zyskiwać odpust zupełny do 31 grudnia 2021 r. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy.
  • Regulamin cmentarza w Opolu Sławicach i tabela opłat za kwatery zamieszczone są na 4 str. gazetki.