Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.12.2020

 • W niedzielę 20.12. kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach do 27. 12. może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. W naszym kościele 28.osób. Trudne są te wymogi pandemii, szczególnie na czas świąt.
 • Serdecznie zapraszam na roraty do środy 23.12. W poniedziałek i wtorek wieczorem o godz. 17.30., w środę o godz. 7.00. Prośba do dzieci: 1. serduszka składane na roratach wykonajcie na grubszym papierze i z zawieszką na choinkę; najpiękniejsze znajdziecie potem na choince przy stajence. 2. Proszę dzieci o wypożyczenie ulubionych zwierzątek/zabawek na łączkę przed stajenką. Będą dekorować nasz kościół, potem można je będzie odebrać! (przynosimy do zakrystii).
 • Opłatki można nabywać w zakrystii!
 • Okazja do spowiedzi świątecznej, przed roratami dla wszystkich, we wtorek podczas wiecznej adoracji, szczególnie dla dzieci i młodzieży, od godz.16.00.
 • We wtorek 22.12. Wieczna Adoracja w godz. 13.00 ? 17.20. Plan na tablicy ogłoszeń.
 • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu ?Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [?]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się ? nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia ?  do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
 • Odwołując wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich informowaliśmy, że zostają one ?przełożone? na Niedzielę Świętej Rodziny, kiedy to Biskup Opolski odprawi o godz. 9.00 Mszę św. w intencji jubilatów w katedrze opolskiej. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję TVP3 Opole.
 • W czwartek 24.12. Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia, śpiew kolęd (DN 59). Pasterka o północy za Parafian, ale czuwanie przed pasterką będzie ograniczone do 15 minut. Kolekta z pasterki na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. W święta także dodatkowe Msze św. o godz. 14.00. ze względu na ograniczenia.
 • W piątek 25.12. uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 • W sobotę 26.12. święto św. Szczepana, suma o godz. 10.30 w intencji Mężczyzn i Młodzieńców. Kolekta diecezjalna na Wydział Teologiczny w Opolu.
 • W niedzielę 27.12. święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, Kolekta na projekty realizowane przez PRD.
 • W tym roku nie będzie kolędy w tradycyjnej formie ze względu na pandemie.