Ogłoszenia

Ogłoszenia 13.12.2020

 • W niedziele 13. i 20.12. kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach do 27. 12. może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. W naszym kościele 28.osób. Trudne są te wymogi pandemii!
 • Roraty są wieczorem o godz. 17.30 za wyjątkiem środy (7.00) i soboty (8.00). Serdecznie zapraszam na roraty do środy 23.12. Audycje roratnie w Radiu Doxa od poniedziałku do piątku, o 19.30. Prośba do dzieci: 1. serduszka składane na roratach wykonajcie na grubszym papierze i z zawieszką na choinkę; najpiękniejsze znajdziecie potem na choince przy stajence. 2. Proszę dzieci o wypożyczenie ulubionych zwierzątek/zabawek na łączkę przed stajenką. Będą dekorować nasz kościół, potem można je będzie odebrać! (przynosimy do zakrystii).
 • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki można nabywać w zakrystii!
 • Okazja do spowiedzi świątecznej, przed roratami dla wszystkich przez cały adwent, żeby uniknąć kolejek przy konfesjonale!
 • Konferencja Episkopatu Polski i Biskup Opolski zaprasza do włączenia się w proponowaną przez Instytut Pamięci Narodowej inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego: ?Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności?. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co ma być bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 • W dniach 17 ? 24.12. przeżywać będziemy bezpośrednie przygotowanie do Narodzenia Pańskiego. W tych dniach śpiew się antyfony adwentowe!
 • W listopadzie br., z pomocą firmy Tech-Studio S. C. z Katowic, dokonaliśmy inwentaryzacji naszego cmentarza w Opolu-Sławicach. Od 9.12. br. na stronie internetowej pl po wpisaniu Opole parafia św. Jana Nepomucena można odnaleźć cmentarz i każdy nagrobek z opisem i zdjęciem. Cmentarz został podzielony na sektory, rzędy i kwatery. Z Parafialną Radą Duszpasterską pracujemy nad nowym regulaminem cmentarza, który będzie obowiązywał od początku roku 2021. Wprowadzimy opłaty za dzierżawę kwatery na 20 lat i postawienie nowego pomnika. Podobne warunki korzystania z cmentarzy parafialnych są nam znane z większości cmentarzy. Koszty utrzymania cmentarza, rosną!
 • Z okazji 150. rocznicy ustanowienia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, papież Franciszek opublikował list apostolski ?Patris corde? i ogłosił w Kościele Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia 2021 r. W związku z tym Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskiwania odpustu zupełnego m.in. na każdą środę tego roku.
 • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu ?Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [?]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się ? nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia ?  do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
 • Odwołując wrześniowe Pielgrzymki Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich informowaliśmy, że zostają one ?przełożone? na Niedzielę Świętej Rodziny, kiedy to Biskup Opolski odprawi o godz. 9.00 Mszę św. w intencji jubilatów w katedrze opolskiej. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję TVP3 Opole.