Ogłoszenia

Ogłoszenia 6.12.2020

  • W niedzielę 6.12. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne, 13.12. na potrzeby naszej parafii.
  • W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach nadal nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. 
  • W drugą niedzielę Adwentu 6.12., z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W tym roku szczególną intencją modlitewną jest pokój dla Białorusi. Na ten cel będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła.
  • Roraty będą wieczorem o godz. 17.30 za wyjątkiem środy (7.00) i soboty (8.00). Serdecznie zapraszam na roraty. Ze względu na covid-19 nie będzie procesji. Zapraszam do ławek lampionami. Zapalimy je na początku, jak będzie ciemno w kościele. Dziękuję Caritas parafialnej i innym darczyńcom, za ufundowanie nagród na roraty!
  • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada we wtorek 8.12. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszam na adorację Najśw. Sakramentu w ciszy, w specjalnej ?Godzinie łaski? 12.00 ? 13.00.(plakat). W tym dniu kolekta dla Sióstr Kamilianek, nie będzie rorat.
  • Oferta programowa Radia Doxa na niedzielę 6 grudnia br.  Kolejna propozycja na tegoroczny adwent to refleksje o. Bonawentury Smolki związane z pytaniami i relacją Boga i człowieka. Cykl refleksji pod hasłem ?Bóg pyta człowieka ? adwent czasem pytań zadawanych człowiekowi przez Boga? do wysłuchania od poniedziałku do soboty, tuż przed transmisją Mszy św. (poniedziałek - piątek o godz. 6.25, soboty o godz. 6.55) oraz powtórkowo wieczorem o godz. 22.20 (poniedziałek ? sobota). Audycje roratnie w Radiu Doxa od poniedziałku do piątku, o 19.30.
  • Świece i opłatki można nabywać w zakrystii. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą.