Ogłoszenia

Ogłoszenia 29.11.2020

  • W niedzielę 29.11. kolekta na ogrzewanie kościoła (projekty PRD). W niedzielę 6.12. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • Od niedzieli 29.11., pierwszej niedzieli adwentu, rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny. Tegoroczne spotkania adwentowe, mają przybliżyć dzieciom tajemnicę Mszy Świętej. Podczas Rorat dzieci nauczą się jeszcze pobożniej w niej uczestniczyć. Dowiedzą się, że każda Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa, prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Poznają też ludzi, dla których ? jak dla ogłoszonego ostatnio błogosławionym Carla Acutisa ? Msza Święta była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. Roraty będą wieczorem o godz. 17.30 za wyjątkiem środy (7.00) i soboty (8.00). Serdecznie zapraszam na roraty. Ze względu na covid-19 nie będzie procesji. Zapraszam do ławek lampionami. Zapalimy je na początku, jak będzie ciemno w kościele. Dziękuję Caritas parafialnej i innym darczyńcom, za ufundowanie nagród na roraty!
  • Jak zwykle polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Z rozpoczęciem adwentu w Radiu Doxa polecamy wieczorne audycje roratnie! Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą dzieciom tajemnicę Mszy Świętej, nie zabraknie oczywiście też konkursów i nagród dla najmłodszych. Audycje roratnie w Radiu Doxa od poniedziałku do piątku, o 19.30.
  • Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020. W bieżącym roku po raz kolejny pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocowych dla najmłodszych, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas w ramach ?Konkursu na Wyobraźnię Miłosierdzia?. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą. Świece, opłatki i wieńce adwentowe będą poświęcone w niedzielę 30.11., po sumie.
  • W obrzędach kultu religijnego w kościołach i kaplicach nadal nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2, zachowując dystans nie mniejszy niż 1,5 m i mając zasłonięte usta i nos. 
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed roratami dla wszystkich chętnych.
  • W drugą niedzielę Adwentu 6.12., z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W tym roku szczególną intencją modlitewną jest pokój dla Białorusi. Na ten cel będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła.