Ogłoszenia

Ogłoszenia 11.10.2020

  • W niedzielę 11.10. przeżywać będziemy 20 Dzień Papieski, kolekta na potrzeby naszej parafii; po Mszach św., zbiórka do puszek, na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja wspomaga zdolne dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin w procesie edukacji, budując żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II.
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • Spotkanie młodzieży z kl. 6. - przygotowanie do bierzmowania, w poniedziałek 12.10. o godz. 19.00. w kościele.
  • We wtorek 13.10. przeżywać będziemy również kolejny Dzień Fatimski. O przystrojenie i niesienie figury MB w procesji, proszę różę p. Gerarda Wieczorka. To róża męska, o pomoc w strojeniu prosimy: żony , córki i synowe! Mszy św. o godz. 18.00. będzie przewodniczył, wygłosi słowo Boże i nabożeństwo wieczorne poprowadzi Krzysztof Nering OMI, Oblat Maryi Niepokalanej z Opola.
  • Msza św. w int. Seniorów w czwartek 15.10. o godz. 8.00. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebani. Przy tej okazji bardzo proszę nowe osoby o włączanie się do grupy Caritas naszej parafii, abyśmy mogli jeszcze prężniej działać. Każdy dobry gest (ewangeliczny kubek wody) uczyniony dla bliźniego będzie zapisany w niebie.
  • Spotkanie młodzieży z kl. 7. - przygotowanie do bierzmowania, w czwartek 15.10. o godz. 19.00. w kościele.
  • W piątek 16.10. przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, Msza św. o godz. 18.00.
  • Spotkanie młodzieży z kl. 1 i 2 szk. średniej - przygotowanie do bierzmowania, w piątek 16.10. o godz. 19.00. w salce przy plebani.
  • W niedzielę 18.10. przypada Niedziela Misyjna, kolekta na misje. W tę niedzielę Siostry Kamilianki będą świętowały rocznicę kanonizacji św. s. Józefiny Vannini. Msza św. w int. Zgromadzenia na sumie o godz. 10.30.
  • Spotkanie młodzieży z kl. 8. - przygotowanie do bierzmowania, w poniedziałek 19.10. o godz. 19.00. w kościele.