Ogłoszenia

Ogłoszenia 23.08.2020

  • W niedziele 23.08. kolekta na potrzeby naszej parafii, a w niedzielę 30.08. na projekty realizowane przez PRD.
  • Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem by niedziela 23.08. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrytu. Zbiórka do puszek na ten cel po Mszach św.
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • W środę 26.08. Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00., w tym dniu zbiórka na potrzeby parafii.
  • Wieczór Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w sobotę 29.08. o godz. 19.00., w kościele bł. Czesława w Opolu. Duszpasterze zapraszają. Plakat!
  • Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na odpust ku czci Aniołów Stróżów, w dniach 27-30.08. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  • W niedzielę 30.08. na sumie o godz. 10.30. poświęcenie modlitewników (drogi do nieba) i różańców oraz wręczenie dzieciom przed I Komunią św. Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu.