Ogłoszenia

Ogłoszenia 16.08.2020

  • W niedziele 16.08. i 23.08. kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Wszystkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pozostają aktualne. Szczegółowy opis w gazetce pafialnej.
  • Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 22 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook?owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 22 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze.
  • Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki zwraca się z apelem by niedziela 23.08. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrytu. Zbiórka do puszek na ten cel po Mszach św.
  • Zbliża się termin I Komunii św. 6 września. W związku z tym zapraszam na indywidualną rozmowę dzieci z rodzicami do kancelarii parafialnej w dogodnym czasie, najlepiej po wieczornej Mszy św. Jeśli dzieci były ochrzczone poza parafią, to proszę o akt chrztu. Gdyby ktoś mieszkał poza parafią, to potrzebne będzie pozwolenie od swojego proboszcza!