Ogłoszenia

Ogłoszenia 9.08.2020

  • W niedziele 9.08. i 16.08. kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • 08. w poniedziałek, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, msza św. o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00., na wyraźne zaproszenie rodziny ( z okazji pierwszego piątku).
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • W czwartek 13.08. Dzień Fatimski. Gość wieczoru ? Ojciec Joachim Kusz, Oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz ludowy z Opola, wygłosi słowo Boże i poprowadzi nabożeństwo. O przyozdobienie i niesienie na procesji, figury MB Fatimskiej proszę ? Różę p. Wandy Walczyk.
  • W sobotę 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. o godz. 8.00. i 18.00, po mszach błog. ziół i kwiatów. Kolekta w tym dniu, na potrzeby klasztoru Sióstr Kamilianek.
  • Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych do radosnego i modlitewnego przeżycia w różnych wymiarach Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, która w dniach od 16 do 21 sierpnia podąży na Jasną Górę. Wyrażając wdzięczność tym, którzy zgłosili chęć udziału w sztafetowym pielgrzymowaniu, Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich diecezjan do podjęcia duchowego wysiłku pielgrzymkowej formacji. Można ją podjąć także w domach z pomocą strony internetowej pielgrzymki, profilu Facebook?owego, aplikacji mobilnej Bonafide oraz codziennych transmisji i audycji m.in. w Radiu Doxa. Niech szczególnym wyrazem duchowej łączności z pielgrzymami na szlaku będzie w tych dniach rodzinne pielgrzymowanie, wspólna modlitwa i spędzony rodzinnie czas w naszych lokalnych sanktuariach i miejscach kultu. W niektórych z nich w kolejne dni pielgrzymki (w niedzielę o 9.00, a od poniedziałku do piątku o 19.00) będą odprawiane przez Księży Biskupów Msze św., do udziału w których serdecznie zapraszamy. Liczniej niż przewidywano wcześniej możemy wziąć udział w Eucharystii na zakończenie Pielgrzymki, w sobotę 21 sierpnia o 11.00 na Jasnej Górze. Przybądźmy zatem jako pielgrzymi sztafetowi, duchowi i diecezjanie, zwłaszcza młodzi, w sobotę na Jasną Górę na wspólne dziękczynienie. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablotce (i na stronie internetowej naszej parafii).
  • Na Górze św. Anny wielki odpust kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia NMP w dniach 13-15.08.2020. Plakat.
  • Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim informuje, iż w dniach od 15 do 17 sierpnia 2020 r. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka.