Ogłoszenia 26.07.2020

• W niedziele 07. kolekta na projekty realizowane przez PRD., a 2.08. na WMSD i instytucje diecezjalne. Wszystkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pozostają aktualne. Opis został zamieszczony w gazetce ? Echo Parafii, str. 3-4.
  • W sobotę 25.07. przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów na nieszporach ku czci św. Anny i św. Krzysztofa w niedzielę 26.07. o godz. 14.00. Na początku nabożeństwa, podczas obejściu ołtarza, będziemy mogli złożyć ofiarę na wsparcie misjonarzy z diecezji opolskiej.
  • 08. przypada pierwsza sobota miesiąca. W Opolu odbędzie się modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy znanej pod nazwą ?Męski Różaniec?. Męski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. W imieniu pomysłodawców i organizatorów serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową.
  • Odpust Porcjunkuli związany z MB Anielską z Pocjunkuli. Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych w niedzielę 2.08., pod zwykłymi warunkami: a) sakrament pokuty i Komunia św., b) nawiedzenie kościoła, c) modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, d) modlitwa w int. Ojca Świętego, e) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  • W niedzielę 2 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie emerytowany gliwicki biskup pomocniczy Gerard Kusz. Plakat ze szczegółowym programem w przedsionku kościoła.