Ogłoszenia 28.06.2020

• W niedzielę 28.06. kolekta na na projekty realizowane przez PRD, w niedzielę 5.07. na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • W niedziele 28.06. przypada 48 rocznica ustanowienia diecezji Opolskiej.
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • Przypominam, że Biskup Opolski od dnia 30 maja zniósł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz(3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Poza tymi przypadkami zapraszam do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
  • W poniedziałek 29.06. przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta na Stolicę Apostolską (tzw. Świętopietrza) z dn. 29.06. została przełożona na 4.10.2020. W poniedziałek 29.06. na godz. 10.00 zapraszam dzieci przed I Komunią św. na pierwszą spowiedź. Gdyby ktoś był już na wyjeździe wakacyjnym, to po powrocie, można przyjść indywidualnie.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed nabożeństwami.
  • Odwiedziny chorych w piątek 3.07. na wyraźną prośbę rodziny.
  • Polecam naszej uwadze kolejny numer ?Gościa Niedzielnego?, w którym, m.in.: -rozpoczynamy cykl wakacyjny ?Nie ma lak u Mamy? ? reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn, gdzie jest cudowna 600-letnia figura Matki Bożej. Ponadto: *o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości ? wiele osób mówi o umocnieniu wiary; *o polskich Żydach, którzy założyli Hollywood. Zachęcam do lektury.