Ogłoszenia

Ogłoszenia 14.06.2020

 • W niedziele 14.06., 21.06. kolekta na potrzeby naszej parafii. 
 • Przypominam, że Biskup Opolski od dnia 30 maja zniósł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz(3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem. Poza tymi przypadkami zapraszam do udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 • Obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa w obiektach kultu religijnego. Przebywający na zewnątrz świątyń mają mieć zakryte usta i nos lub zachować zasadę dystansowania się ( 2m jeden od drugiego).
 • Biskup odwołuje zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w zakresie pomocy przy jej rozdzielaniu. Do chorych udają się tylko kapłani na wyraźną prośbę zaineresowanych.
 • W niedziele 14.06. będziemy gościć tegorocznego neoprezbitera z Wrzosek, ks. Kamila Wocka, który wygłosi słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Ks. Kamilowi życzymy wielu łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i darów Ducha Świętego na początku kapłańskiej służby!
 • Słowa serdecznego podziękowania za uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękuję za przygotowane piękne ołtarze, przystrojenie trasy procesji, wspólną modlitwę na Mszy św. i podczas procesji; za świadectwo wiary, za Wieczór Uwielbienia dziękuję naszym muzykom z klerykiem Michałem!
 • Dziękuję również za wspólne przeżycie Dnia Fatimskiego!
 • Do czwartku 18.06. procesje eucharystyczne dookoła kościoła po wieczornych Mszach św. W czwartek po zwykłej procesji błogosławieństwo wianków splecionych z młodych pędów zbóż, trawy, ziół i kwiatów.
 • W czwartek 18.06. będę świętował 30 r. święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna, o godz. 11.00., z moimi kolegami kursowymi z diecezji gliwickiej i opolskiej. Przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Bp. Rudolf Pierskała. Zapraszam na Msze św. Parafian, w miarę możliwości.
 • W piątek 19.06. Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00., po obu Mszach św. nabożeństwo do NSPJ. W sobotę 20.06. wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • Biskup Opolski zaprasza mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny w sobotę 20.06. Nabożeństwo rozpocznie się Nieszporami maryjnymi o godz. 20:00 w kościele św. Wojciecha i MB Bolesnej (?Na Górce?), następnie w maryjnej procesji wdzięczności uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie Aktu Zawierzenia Miasta opiece Matki Bożej Opolskiej i Apel Jasnogórski. Mile widziany będzie udział w nabożeństwie pocztów sztandarowych oraz przedstawicieli Służby Liturgicznej i Dzieci Maryi oraz delegacji mężczyzn z poszczególnych parafii do niesienia wizerunku Matki Bożej Opolskiej w procesji. Zgłoszenia takich delegacji można dokonać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po zakończeniu części modlitewnej Biskup Opolski zaprasza uczestników na spotkanie przy cieście do ogrodu domu biskupiego przy katedrze. 
 • Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywać w niedzielę 21.06. o godz. 10.30.