Ogłoszenia

Ogłoszenia 7.06.2020

  • W niedzielę 7.06. przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • W czwartek 11.06. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Proszę o zbudowanie 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Drugi ołtarz zbudują nasi Strażacy. Bardzo dziękuję za wszelką, sąsiedzką pomoc, przy tworzeniu ołtarzy Bożego Ciała. To jest nasze świadectwo wiary. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00. /za Parafian/ poczty sztandarowe, panów do niesienia baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwonkami. Dzieci z kl. 4 zapraszam w strojach pierwszokomunijnych. Zgodnie z dekretem Biskupa Opolskiego z dnia 5.06., liczba uczestników procesji nie jest ograniczona do 150 osób. Druga Msza św. o godz. 10.30., zapraszam do wspólnego świętowania z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego!
  • Wieczorem w uroczystość Bożego Ciała, przy kościele Przemienienia Pańskiego na Osiedlu AK., odbywał się Koncert Uwielbienia o zasięgu diecezjalnym. W tym roku się nie odbędzie ze względu na pandemię. W naszym kościele w godz. 19.30 ? 21.00. Adoracja Najśw. Sakramentu (Wieczór Uwielbienia - prowadzony przez naszych muzyków z klerykiem Michałem). Zapraszam do wspólnej modlitwy!
  • W piątek 12.06. o godz. 19.00. nauka przedchrzcielna w kościele.
  • W sobotę 13.06. Dzień Fatimski, Gość wieczoru ? Ojciec Oblat Maryi Niepokalanej z Opola, wygłosi słowo Boże i poprowadzi nabożeństwo. O przyozdobienie i niesienie na procesji, figury MB Fatimskiej proszę ? Różę p. Urszuli Morciniec.
  • W niedziele 14.06. kolekta na potrzeby parafii. W tym dniu będziemy gościć tegorocznego neoprezbitera z Wrzosek, ks. Kamila Wocka, który wygłosi słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, już w sobotę wieczorem po procesji i w niedzielę.
  • Rocznica I Komunii św. na prośbę rodziców przeniesiona jest na niedziele 21.06.
  • W czwartek 18.06. będę świętował 30 r. święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna z moimi kolegami kursowymi z diecezji gliwickiej i opolskiej. Przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Bp. Rudolf Pierskała. Zapraszam na Msze św. Parafian, w miarę możliwości.
  • Polecam ?Gościa Niedzielnego?, w którym duchowa procesja Bożego Ciała! Ponadto: *rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat pogłębiania wiary w dobie pandemii; *refleksja nad modelem prezydentury w Polsce. Zapraszam do lektury!