Ogłoszenia

Ogłoszenia 31.05.2020

 • W niedziele 31.05 przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta na na projekty realizowane przez PRD. Zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe z modlitwa do Ducha Świętego o godz. 14.00. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego.
 • W niedzielę 31.05. ostatnia transmisja Mszy św. na stronie facebooka Rady Dzielnicy 12/Sławice. Radzie Dzielnicy dziękuję za współpracę, wszystkich, zapraszam do kościoła w miarę możliwości.
 • W poniedziałek 1.06. drugi dzień Zielonych Świątek ? Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. To święto jest diecezjalnym dniem modlitw rolników o błog. Boże w pracy. Msza św. dla rejonu opolskiego będzie w Kamieniu Śląskim o godz. 10.00.
 • W ostatnim dekrecie, z dniem 30.05.2020. Biskup Opolski odwołuje ogólną dyspensę, dla wszystkich wiernych, od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dyspensa pozostaje aktualna dla: *osób w podeszłym wieku, *osób z objawami infekcji, *dla tych, którzy odczuwają wzmożoną obawę przed zakażeniem.
 • Biskup znosi ograniczenia liczby uczestników kultu religijnego wewnątrz kościołów.
 • Biskup zezwala na organizację procesjiin., pogrzebowych, Bożego Ciała, nie przekraczających 150 osób.
 • Obowiązuje nadal zakrywanie ust i nosa w obiektach kultu religijnego. Przebywający na zewnątrz świątyń mają mieć zakryte usta i nos lub zachować zasadę dystansowania się ( 2m jeden od drugiego).
 • Biskup odwołuje zawieszenie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w zakresie pomocy przy jej rozdzielaniu. Do chorych udają się tylko kapłani na wyraźną prośbę zaineresowanych.
 • W czwartek 4.06. święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu, w katedrze opolskiej, o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed nabożeństwami.
 • W niedzielę 7.06. przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne