Ogłoszenia

Ogłoszenia 17.05.2020

 • W niedziele 17.05. 24.05. kolekta na potrzeby naszej parafii, 31.05. na projekty realizowane przez PRD.
 • Suma o godz. 10.30. do 31.05. będzie transmitowana przez stronę Rady Dzielnicy.
 • Do 24.05. Biskup Opolski przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, Biskup nie wyklucza dalszego wydłużenia tej dyspensy.
 • Od 17.05. w obrzędach religijnych może wziąć udział więcej osób, wg przelicznika: 1 osoba na 10 m2 . W naszym kościele może być 43 osób na nabożeństwie. Miejsca w ławkach są oznaczone, na chórze może być 6 osób! Na placu kościelnym obowiązuje zasada dystansowania się, minimum 2 m od siebie.
 • Dnia 18 maja będziemy przeżywali setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u grobu św. Jana Pawła II, za co wyrażamy wielką wdzięczność Ojcu Świętemu. Zachęcamy do duchowej łączności z Następcą Świętego Piotra w tę rocznicę, która jest tak ważna dla Polaków i całego Kościoła.
 • 17 i 18.05. Telewizja i radio będą emitować programy na 100 r. urodzin naszego Papieża. W niedzielę o godz. 17.30 i 21.30. koncert: ?Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II?; w poniedziałek o godz. 18.00. widowisko muzyczne: ?Santo subito ? prorok naszych czasów?.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych, w niedzielę o godz. 14.00.
 • Biskup Opolski znosi ograniczenie wieku służby liturgicznej. Zapraszam wszystkich ministrantów i kandydatów do służby (za zgodą rodziców).
 • Wierni maja obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach sakralnych. Przystępując do Komunii św. odsłaniamy usta.
 • Do Sakramentu Pokuty można przystępować w konfesjonale z zasłoniętymi ustami i nosem. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., podczas adoracji Najśw. Sakramentu, czy wieczornego różańca. Czas Komunii wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
 • Różaniec w intencjach: o ustanie pandemii i o deszcz będzie sprawowany w dniach 18-22.05. 25-29.05. o godz. 20.30. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 • W niedzielę 24.05. dwie uroczystości: Wniebowstąpienie Pańskie i odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Adoracja Najśw. Sakramentu i specjalna okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00. Suma odpustowa o godz. 10.30.  Słowo Boże wygłosi Prałat Tadeusz Słocki, nasz były proboszcz.
 • Nadal obowiązuje zakaz wszelkich procesji, zakaz ten obejmie m.in. procesje na Dni Krzyżowe i ku czci św. Izydora. W ramach nabożeństw majowych, w dniach 18-20.05. będziemy się modlić gorąco o deszcz, dobre urodzaje i błogosławieństwa dla ludzkiej pracy W związku z zakazem nie ma też możliwości organizowania procesji odpustowych wokół kościoła, orszaków pogrzebowych.
 • Od piątku 22.05. rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie 31.05.