Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.05.2020

 • W niedzielę 10.05.kolekta na potrzeby naszej parafii, po mszach zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
 • Suma o godz. 10.30. do 24.05. będzie transmitowana przez stronę Rady Dzielnicy.
 • Do 24.05. Biskup Opolski przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 • Od 20.04. w obrzędach religijnych może wziąć udział więcej osób, wg przelicznika: 1 osoba na 15 m2 . W naszym kościele może być 28 osób na nabożeństwie. Miejsca w ławkach są oznaczone, na chórze mogą być 4 osoby! Na placu kościelnym obowiązuje zasada dystansowania się, minimum 2 m od siebie. Bardzo proszę, żeby się stosować do tych obostrzeń także w dzień naszego odpustu ku czci św. Jana Nepomucena, na który zapraszam w niedzielę 24.05.
 • Komunia św. będzie udzielana tylko na rękę ze względów sanitarnych. Dla wiernych będących na Mszy św. przed kościołem, tam też będzie udzielana Komunia św.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych, w niedzielę o godz. 14.00.
 • Wierni maja obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach sakralnych. Przystępując do Komunii św. odsłaniamy usta.
 • Do Sakramentu Pokuty można przystępować w konfesjonale z zasłoniętymi ustami i nosem. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., podczas adoracji Najśw. Sakramentu, czy wieczornego różańca. Czas Komunii wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
 • Różaniec w intencjach: o ustanie pandemii i o deszcz będzie sprawowany w dniach 11-15.05. (poza Dniem Fatimskim) o godz. 20.30. Nabożeństwo zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 • Dzień Fatimski będziemy przeżywać 13.05. według stałego planu. Wieczorne nabożeństwo (bez procesji) poprowadzi i słowo Boże wygłosi Joachim Kusz OMI z Opola, misjonarz ludowy. O przyozdobienie figury MB Fatimskiej proszę ? Różę p. Irmgardy Michalczyk (mimo tego, że nie będzie procesji).
 • Wobec pytań dotyczących nauk przedmałżeńskich w czasach ograniczeń związanych z epidemią, Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza w maju (19-20) i czerwcu (16-17) na nauki przedmałżeńskie do Katedry w Opolu te pary, które zamierzają zawrzeć związek małżeński w okresie od czerwca do września.  W tym celu duszpasterstwo rodzin otworzyło możliwość zapisów na te spotkania za pomocą formularza na stronie: http://dr.opole.pl
 • Biskup Opolski od 1 maja zezwolił na dopuszczanie do służby przy ołtarzu dzieci powyżej 13. roku życia za zgodą rodziców.
 • Jest dostępny kolejny numer ?Gościa Niedzielnego?. Zachęcam do lektury!