Ogłoszenia

Ogłoszenia 3.05.2020

 • 3.05. przypada Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego rozpoczynający 57. Tydzień Modlitw w int. powołań; szczególnie za nasze WMSD w Opolu.
 • W niedzielę 3.05. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne, w niedzielę 10.05. zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
 • Suma o godz. 10.30. do 24.05. będzie transmitowana przez stronę Rady Dzielnicy.
 • Do 24.05. Biskup Opolski przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 • Od 20.04. w obrzędach religijnych może wziąć udział więcej osób, wg przelicznika: 1 osoba na 15 m2 . W naszym kościele może być 28 osób na nabożeństwie. Miejsca w ławkach są oznaczone, na chórze mogą być 4 osoby! Na placu kościelnym obowiązuje zasada dystansowania się, minimum 2 m od siebie.
 • Komunia św. będzie udzielana tylko na rękę ze względów sanitarnych. Dla wiernych będących na Mszy św. przed kościołem, tam też będzie udzielana Komunia św.
 • Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszach św. wieczornych, w niedzielę o godz. 14.00.
 • Wierni maja obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach sakralnych. Przystępując do Komunii św. odsłaniamy usta.
 • Do Sakramentu Pokuty można przystępować w konfesjonale z zasłoniętymi ustami i nosem. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., podczas adoracji Najśw. Sakramentu, czy wieczornego różańca. Czas Komunii wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu w dniach 4-8.05. w godz. 15.00 ? 16.00. Po zakończeniu adoracji będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 • W piątek 8.05. przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
 • Jest dostępny kolejny numer ?Gościa Niedzielnego?, w którym min.: *właściwa i niewłaściwa pobożność maryjna, *zakonnice i księża w walce z Covid-19, *fenomen amerykańskiej Częstochowy. Zachęcam do lektury!