Ogłoszenia

Ogłoszenia 5.04.2020

 

  • Drodzy Parafianie zwracam się do Was z prośbą o pomoc finansową i wsparcie na miarę dotychczasowego dla parafii i diecezji w formie przelewu, czy innej. Parafia i diecezja może normalnie funkcjonować tylko z Waszych ofiar. ?Bóg zapłać? za wszystkie ofiary. (numer konta podany jest w gazetce parafialnej)
  • Msza św. o godz. 14.00., w int. wygaśnięcia epidemii i za Parafian, będzie sprawowana kolejne niedziele i drugie święto
  • Suma o godz. 10.30., będzie transmitowana przez stronę Rady Dzielnicy w najbliższe niedziele i drugie święto. Również Liturgia Triduum Paschalnego z naszego kościoła, (również Droga Krzyżowa w W. Piątek) będzie transmitowana przez internet. Uroczystości Triduum będą sprawowane bez wiernych przy zamkniętym kościele.
  • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach nie może by więcej niż 5 osób związanych z int. Mszy św. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego na Mszach św. może być do 50 osób ze służbą liturgiczną. Ks. Biskup utrzymuje do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Biskup zachęca do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych w środkach społecznego przekazu. ( str. 4 gazetki).
  • Od pon. do środy w wielkim tygodniu 6-8.04. w godz. 19.00 ? 20.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w zakrystii ministranckiej, dla pojedynczych osób. W kościele nie może być więcej niż 5 osób. W czasie adoracji można też przyjąć Komunię św. Zachęcam wiernych do żalu doskonałego z postanowieniem spowiedzi w bardziej dogodnych warunkach. W Triduum Paschalne spowiedź możliwa jest tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
  • Zakazane są wszelkie procesje i pokropienia. Odwiedziny chorych tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
  • W Wielki Piątek adoracja krzyża przez przyklęknięcie (całuje krzyż, tylko główny celebrans).
  • W Wielką Sobotę jest możliwość adoracji przy Bożym Grobie ( i adoracji krzyża przez przyklęknięcie) w godzinach 9.00 ? 16.00. Zelatorki Róż Różańcowych proszę o wyznaczenie dwu osobowych dyżurów, żeby Pan Jezus nie był sam. W kościele nie może być więcej niż 5 osób. Nie będzie w tym roku poświęcenia pokarmów. Zachęcam aby to uczynili ojciec lub matka w każdym domu przed śniadaniem wielkanocnym. Odpowiedni obrzęd znajduje się w ?Drodze do Nieba? (nr 77).
  • W Liturgii Wigilii Paschalnej nie będzie procesji rezurekcyjnej. Przed wystawionym Najśw. Sakramentem będzie odśpiewane Te Deum i udzielone błogosławieństwo sakramentalne.
  • Polecam, w tym czasie szczególnie, stronę internetową naszej parafii (adres jest w gazetce). in.: umieszczone są tam: dekrety Ks. Biskupa Opolskiego; dekret Penitencjarii Apostolskiej o specjalnych odpustach dla wiernych w sytuacji pandemii; instrukcja o żalu doskonałym.