Ogłoszenia

Ogłoszenia 8.03.2020

  • W niedzielę 8.03. na WMSD i instytucje diecezjalne oraz zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. W niedzielę03. kolekta na potrzeby parafii, a 22.03 na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.
  • W W. Poście można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (piątek 17.30.) i udział w Gorzkich Żalach (niedziela 14.30; od drugiej niedzieli 8.03., g. 14.00). Kazania pasyjne wygłosi ks. Grzegorz Bławicki, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu. Zalecki (wypominki) za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
  • Serdecznie zapraszamy na warsztaty z okazji Dnia Kobiet. Będziemy ćwiczyć rękę w malowaniu opolskich wzorów przy ciastku i kawie ? niedziela 8 .03. o godz. 17.00 w sali OSP.
  • Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 10-12.03. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF - ks. Łukasza Michalika, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie 32 4151386.
  • Liturgie Stacyjne odbywają się w kościołach i kaplicach Opola przez okres Wielkiego Postu. W kościele w Sławicach taka liturgia będzie sprawowana w piątek 13.03. godz. 17.30 Droga Krzyżowa, 18.15. Msza św. z homilią. Zapraszam!
  • Spotkanie kandydatów do ministrantów w sobotę 14.03. o godz. 16.00., w kościele.
  • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież klas 6., 7. i 8. szkoły podstawowej i 1. klas szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na ?Ładowarkę? - spotkanie weekendowe w dniach 13-15.03. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Szczegółowe informacje oraz zapisy na botafe.pl Szczególnie zapraszam kl. 8 i 1 szk. średniej, uczestnictwo w tym spotkaniu zwalnia z egzaminu przed bierzmowaniem.
  • W dniach 13-15.03. w opolskim seminarium odbędą się rekolekcje powołaniowe pod hasłem ?Różne drogi ? jeden cel. Rekolekcje dla poszukujących?. Mają one na celu pomoc młodym mężczyznom w rozeznaniu powołania i pokazanie jak wygląda codzienne życie w seminarium. Rekolekcje te są skierowane do tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów oraz osób, które już zdały maturę.
  • Pan Paweł Przybyła zaprasza wystawę starych zdjęć z tzw. ?wodzenia niedźwiedzia?. Można je zobaczyć na wystawie zorganizowanej w sali OSP Sławice w niedzielę 15.03. od godz. 15.00. Organizatorem wystawy jest Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.