Ogłoszenia

Ogłoszenia 1.03.2020

  • W niedzielę 1.03. dla księdza rekolekcjonisty. Tadeuszowi serdecznie dziękuję za wygłoszone rekolekcje, za włożone serce i nauczanie z mocą!
  • W niedzielę 8.03 przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela ?Ad gentes?. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: ?Eucharystia i misje?.
  • W niedzielę 8.03. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne oraz zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy <Ad gentes>.
  • W W. Poście można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (piątek 17.30.) i udział w Gorzkich Żalach (niedziela 14.30; od drugiej niedzieli 8.03., g. 14.00). Kazania pasyjne wygłosi ks. Grzegorz Bławicki, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu. Zalecki (wypominki) za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii.
  • Przygotowanie do bierzmowania kl. 8. i 1.szk. śr. w piątek 5.03. o godz. 19.00.
  • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 7.03. o godz. 16.00.
  • Serdecznie zapraszamy na warsztaty z okazji Dnia Kobiet. Będziemy ćwiczyć rękę w malowaniu opolskich wzorów przy ciastku i kawie ? niedziela 8 .03. o godz. 17.00 w sali OSP.
  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na Wielkopostne Wykłady Otwarte 2020 pod patronatem bp. Andrzeja Czai, Wielkiego Kanclerza WT UO. Temat tegorocznych wykładów to: ?Kryzys w świecie. Kryzys w Kościele?. Wykłady będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu o godz. 15:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4).
  • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież klas 6., 7. i 8. szkoły podstawowej i 1. klas szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na ?Ładowarkę? - spotkanie weekendowe w dniach 13-15.03. w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Szczegółowe informacje oraz zapisy na botafe.pl Szczególnie zapraszam kl. 8 i 1 szk. średniej, uczestnictwo w tym spotkaniu zwalnia z egzaminu przed bierzmowaniem
  • Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 10-12.03. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 10.00. Zakończenie w czwartek o godz. 12.00. Zgłoszenia u dyrektora DDF - ks. Łukasza Michalika, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie 32 4151386.