Ogłoszenia 26.01.2020

• W niedzielę 26.01. przypada 20 Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce oraz 67 Światowy Dzień Chorych na trąd. Niedziela ta jest także obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Kolekta na projekty realizowane przez Parafialną Radę.
  • Wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zapraszają w środę 29 stycznia do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą i adorację z modlitwą o uzdrowienie. Program spotkania: 17:30 Modlitwa różańcowa, 18:00 Modlitewne przygotowanie do Eucharystii, 18:30 Eucharystia, 19:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli do Gruzji jest organizowana na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. Szczegóły na 4 str. Gazetki i na plakacie.
  • W sali OSP Sawice 1.02. będzie ?Babski Comber?.
  • Międzydiecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w tym roku w sobotę 1 lutego 2020 r. w katedrze w Gliwicach. Msza św. w intencji osób konsekrowanych diecezji opolskiej i gliwickiej z odnowieniem ślubów rozpocznie się tam o godz. 10.00.
  • W niedzielę 2.02. Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta na potrzeby Sióstr Kamilianek, zbiórka przed kościołem na zakony kontemplacyjne.
  • W niedzielę 9.02. gościć będziemy Jerzego Wilka, Kamilianina, który wygłosi słowo Boże i poprosi nas o ofiarę na misje /przy wyjściu z kościoła/. Kolekta w tym dniu na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • Zbieramy jeszcze nakrętki do butelek dla małego Frania. Można je przynosić do zakrystii. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie!