Ogłoszenia 29.12.2019

• W niedzielę 29.12. święto Świętej Rodziny. Kolekta na projekty realizowane przez Parafialną Radę. W tę niedzielę w katedrze o godz. 14.00. spotkanie Biskupa Opolskiego z małżonkami w kryzysie.
  • W niedzielę 29.12. o godz. 16.00 w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach odbędzie się bożonarodzeniowe spotkanie członków Bractwa św. Józefa wraz z rodzinami. W programie: Msza św. i wspólne kolędowanie w Opolskim Betlejem,przy kościele w Opolu-Szczepanowicach.
  • We wtorek 31.12. o godz. 16.00 - Msz św. dziękczynna na zakończenie roku 2019. w int. Parafian, z nabożeństwem przebłagalnym. W nocy, o godz. 23.30 zapraszam do kościoła na chwilę modlitwy o pokój, w duchu Taize. O północy powitanie Nowego Roku 2020.
  • W środę 1.01. Uroczystość MB Rodzicielki, Nowy Rok i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz.10.30 i 14.00. Po drugiej Mszy św. nabożeństwo ku czci MB Rodzicielki z modlitwa o pokój.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W piątek 3.01. odwiedziny chorych przez księdza od godz. 8.00.
  • W niedzielę 5.01. kolekta na MWSD i instytucje diecezjalne.
  • Kolędowanie w parku ? organizowane przez Radę Dzielnicy Sławice w niedzielę 5.01. o godz. 15.00 w parku. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców. Będzie: kawa, herbata i coś na ząb.
  • W poniedziałek 6.01. Uroczystość Objawienia Pańskiego, na Mszach św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta na misje.
  • Orszak Trzech Króli ? jest organizowany w Opolu, w poniedziałek 6.01. Rozpocznie się na opolskim Rynku, przed wejściem do ratusza, Zakończenie na placu Jana Pawła II ? przed teatrem J. Kochanowskiego.
  • Odwiedziny kolędowe odbywają się według planu do 8.01. W niedzielę 12.01. będzie kolekta kolędowa, również zbiórka dla ministrantów i marianek przed kościołem. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na ubezpieczenie budynków parafialnych i drobne remonty na plebani?Bóg zapłać? za wszystkie składane ofiary! Na kolędzie będę miał zeszyt z intencjami, można ten fakt wykorzystać w miarę potrzeby.
  • Parafia z biurem podróży Gold Tour organizuje pielgrzymkę na Podlasie i na Litwę w terminie 6-10.05.2020 r. Koszt 1040 zł i 70 e. Zapisy do 12.01.2020 ? zaliczka 300 zł. Program dostępny na stoliku w przedsionku kościoła. Zapraszam!
  • Na stronie internetowej siepomaga.pl można znaleźć informacje o Franiu (13 miesięcy) z Namysłowa z rdzeniowym zanikiem mięśni. Jego życie zostało wycenione na 9 milionów złotych. Informacja udostępniona jest na moim Facebooku. W ramach pomocy można wpłacać pieniążki; oprócz tego zbieramy nakrętki do butelek, które można przynosić do zakrystii.
  • Jest organizowany bal karnawałowy dla dzieci z rodzicami,18.01. w sali OSP Sławice. Zapisy u Małgorzaty Warsitz lub Damiana Wójcik.
  • Również w sali OSP Sawice 1.02. będzie ?Babski Comber? ? zapisy u Małgorzaty Warsitz.
  • Dzieci z kl. 1- 5 zapraszam po obrazki, po Mszy św.