Ogłoszenia 22.12.2019

• W niedziele 22.12. kolekta na potrzeby parafii, koleta z Pasterki na Fundację Ochrony Życia, w 2 dzień świąt kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
  • W zakrystii można nabywać: opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapraszam na ostatnie roraty w pon. 23.12. godz. 17.30. Dziękuję za wzbogacenie koszyka z nagrodami.
  • Wieczna Adoracja w niedzielę 22.12. w godz. 13.00 ? 17.00. Plan str. 4 i na tablicy ogłoszeń.
  • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 22 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
  • 27 Wigilia Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących miasta Opola pod patronatem Ks. Biskupa Andrzeja Czai odbędzie się 22.12. o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu /za Karolinką/. Zaproszenia można odebrać u pani Moniki Gruszka.
  • Noc Konfesjonałów, okazja do spowiedzi przed świętami dla zabieganych w poniedziałek 23.12. po roratach, w godz. 18.30-21.00. Ok. godz. 19.00 będzie obcy spowiednik. W tym czasie wystawienie Najśw. Sakramentu do adoracji.
  • We wtorek 24.12. Wigilia Narodzenia Pańskiego, zachęcam do pielęgnowania zwyczajów: abstynencji od pokarmów mięsnych, łamania opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu ewangelii i śpiewu kolęd.
  • W wigilię przed pasterką o godz. 23.30 czuwanie modlitewne. Prowadzą nasi muzycy i młodzież, zapraszam do chwili refleksji. Pasterka o godz. 24.00. Kto na tej Mszy św. przyjmie Komunię św. może ją przyjąć drugi raz w dzień Bożego Narodzenia.
  • W środę 12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 8.00. i 10.30., o godz. 14.00. nieszpory kolędowe.
  • W czwartek 26.12. święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (po Mszach św. błogosławieństwo owsa).
  • W piątek 27.12. święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty (błogosławieństwo wina). W ten piątek Biskup Opolski udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na terenie Diecezji Opolskiej.
  • Plan kolędy jest dostępny na str. 4 gazetki i na tablicy ogłoszeń. Kolędę rozpoczniemy 27.12.
  • W sobotę 28.12. święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. w intencji najmłodszych dzieci o godz. 8.00. Po mszy indywidualne błogosławieństwo dzieci i możliwość zaśpiewania kolęd, zagrania na instrumentach dla Dzieciątka, indywidualnie lub w zespołach!
  • W sobotę 28.12. o godz. 11.00. w Jemielnicy Eucharystia dla osób pracujących za granicą.
  • W niedzielę 29.12. święto Świętej Rodziny. Kolekta na projekty realizowane przez Parafialną Radę. W tę niedzielę w katedrze o godz. 14.00. spotkanie Biskupa Opolskiego z małżonkami w kryzysie.
  • Dzieci z kl. 1- 5 zapraszam po obrazki, po Mszy św.
  • ?Gość Niedzielny?, powiększone wydanie, a w nim, dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerza wigilijną oraz specjalny list , w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. Ponadto: \reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki; \artykuł o tajemnicy narodzenia Pana Jezusa. W ?Małym Gościu? kostka do złożenia ?ABC Miłości? i ciekawe artykuły. Zachęcam do lektury!