Ogłoszenia

Ogłoszenia 8.12.2019

 • W 2. Niedzielę Adwentu br. 8.12. ? obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Kolekta dla Sióstr Kamilianek.
 • W 2 Niedzielę Adwentu (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) 8.12. obchodzimy w Kościele w Polsce 20. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 • W niedziele 8.12. nasz kleryk Michał Sośnik przyjmie posługę lektoratu. Msza św. w kościele seminaryjnym o godz. 11.00. M. Sośnik zaprasza rodzinę i przyjaciół.
 • Godzina Łaski ? przypada 8 grudnia, 12.00 ? 13.00, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. ? To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. W tej godzinie kościół będzie otwarty, zachęcam do indywidualnej modlitwy!
 • Słowa serdecznego podziękowania dla pań: Heleny Czech i Barbary Bartusz! Drogi paniom dziękuje za wielki wkład pracy w wystrój nasze go kościoła przez 10-12 lat. Życzę wielu łask Bożych i zdrowia! Poszukujemy nowych pań do podjęcia się tego zadania w naszym kościele!
 • Serdecznie dziękuję tym co się przyłączyli do sprzątania placu kościelnego w dniu wczorajszym!
 • Przygotowanie do bierzmowania kl. 7 w pon. 9.12. po roratach.
 • Małżonków naszej parafii serdecznie zapraszam do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem ?W zasięgu ręki? odbędą się w dniach 13-15.12 w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie - o 18.00, a niedzielne ? o 10.00. Piątkowe i sobotnie spotkania poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii Ducha Świętego w Opolu-Winowie, niedzielne zaś ? Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie i w ulotkach.
 • W sobotę 14.12. godz. 11.00. w szkole Rada Dzielnicy i p. Dyrektor organizują warsztaty bożonarodzeniowe robienia bombek. Zapisy w szkole i u p. Małgorzaty Warsitz.
 • W niedzielę 15.12. w sali OSP odbędzie się ?Wieczór Adwentowy? organizowany przez DFK Sławice. Zapisy po Mszach św. w niedzielę 8.12. Przy okazji będą zebrane składki na DFK.
 • W sobotę 21.12. o godz. 16.00. w sali OSP Sławice odbędzie się wigilia dla Seniorów i Samotnych. Rada Dzielnicy serdecznie zaprasza! Zapisy u p. M. Warsitz lub u proboszcza.
 • Dzieci z kl. 1- 5 zapraszam po obrazki, po Mszy św.
 • Polecam ?Gościa Niedzielnego?, w którym: historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loretto. Ponadto: *o początkach Wspólnoty z Taize: *historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r. Zachęcam do lektury!