Ogłoszenia

Ogłoszenia 1.12.2019

 • W I niedzielę Adwentu 1.12., rozpoczynamy Nowy rok liturgiczny pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY. To pierwszy rok, trzyletniego cyklu: Eucharystia daje życie. Kolekta  na WMSD i instytucje diecezjalne. Zapraszam na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem: wieńców adwentowych, lampionów, opłatków, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Po nabożeństwie możliwość nabycia tych rzeczy.
 • Serdecznie zapraszamy w niedzielę 1.12.2019 na doroczny  Szkolny Kiermasz Adwentowy  do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Opolu na godzinę 15.00. 
 • W niedzielę 1.12., o godzinie 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.
 • Od poniedziałku 2.12. rozpoczynamy Roraty ? serdecznie zapraszam całe rodziny na adwentowe czuwanie, z kard. Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia pod hasłem: Radujcie się ? Pan jest blisko! Na roratach będą losowane nagrody. Dziękuję serdecznie w imieniu swoim i dzieci za wzbogacenie koszyka z nagrodami.
 • Przygotowanie do bierzmowania kl. 8 i 1 szk. Średniej w pon. 2.12. po roratach.
 • W tym tygodniu okazja do spowiedzi przed I piątkiem i na początku adwentu! Dzieci i młodzież zapraszam w czwartek i piątek od godz. 16.45!
 • Zapraszam młodzież szkół średnich na spotkanie do klasztoru sióstr Kamilianek w środy, na godz. 19.45.
 • Msza św. ku czci św. Mikołaja w int. Seniorów w czwartek 5.12. o godz. 9.00. Po mszy spotkanie w salce przy plebani. Dziękuję paniom z Caritas parafialnej za przygotowanie.
 • Przygotowanie do bierzmowania kl. 6 w czw. 5.12. po roratach.
 • Odwiedziny chorych przez księdza w piątek 6.12. od godz. 8.00.
 • Zmiana medalików i przyjęcie nowych dziewcząt do wspólnoty Dzieci Maryi, nastąpi w sobotę 7.12. w przeddzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszy św. o godz. 18.00.
 • Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę 7.12. o godz. 14.30.
 • Sprzątanie placu kościelnego z liści w sobotę 7.12. godz. 9.30. Dziękuje za pomoc!
 • Dzieci z kl. 1- 5 zapraszam po obrazki, po Mszy św.
 • Polecam ?Gościa Niedzielnego?, w którym: początek adwentowego cyklu, ?Pan jest blisko?. Pierwszym przewodnikiem w duchowych przygotowaniach na przyjście Jezusa będzie prorok Izajasz. Ponadto w ?Gościu: *rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem Kard. Fultona Sheena; *swiadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo. Zachęcam do lektury!