Aktualności

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne

Czy Bóg jest rzeczywiście dobry? Jak się ma sprawa z Jego wszechmocą, skoro na świecie jest tyle cierpienia? Jak rozumieć prawdę, której uczyliśmy się jako dzieci, że jest On sędzią sprawiedliwym? Wiele problemów w naszym życiu zaczyna się od nieprawdziwego obrazu Boga. W czasie tegorocznych rekolekcji będziemy chcieli odkrywać jaki On jest. Nie tylko na poziomie głowy, bo informacji we współczesnym świecie mamy aż nadto. Warto wejść w te rekolekcje z pragnieniem serca „Jezu, pokaż mi jaki jesteś. Pomóż mi zobaczyć Ojca!”. W czasie publicznej działalności Chrystusa głoszonemu Słowu towarzyszyły znaki: uzdrowienia, wskrzeszenia, rozmnożenie chleba, zamiana wody w wino, itd. Czy rekolekcje parafialne mogą być także czasem doświadczenia działania Boga? Im więcej pragniemy, tym bardziej otwieramy się na Jego moc.

 

Program rekolekcji:

 

Środa Popielcowa – 22.02.2023 – „Miłość i miłosierdzie” 

7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

8.00 Msza święta z tematem dnia

16.00 Msza święta z tematem dnia

17.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.30 Msza święta z tematem dnia

19.30 Spotkanie dla mężczyzn

                                                    

Czwartek – 23.02.2023 – „Od złych do dobrych obrazów Boga” 

8.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

9.00 Msza święta z tematem dnia

17.45 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.30 Msza święta z tematem dnia

19.30 Spotkanie dla kobiet

20.15 Spotkanie z tematem dnia dla zabieganych

 

Piątek – 24.02.2023 – „Od fałszu do prawdy o Kościele” 

8.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

9.00 Msza święta z tematem dnia

17.45 Droga Krzyżowa

18.30 Msza święta z tematem dnia

19.30 Uwielbienie

20.15 Spotkanie z tematem dnia dla zabieganych

                                                          

Sobota – 25.02.2023 – „Od płytkości do głębi relacji z Duchem Świętym i Kościołem”

7.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

8.00 Msza święta z tematem dnia

17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

18.00 Msza święta z tematem dnia

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 – „Codzienność w dłoniach Ojca” 

8.00 Msza święta z tematem dnia

10.30 Msza święta z tematem dnia

15.00 Gorzkie Żale

16.00 Msza święta z tematem dnia

 

Tegorocznym rekolekcjonistą będzie ks. Przemysław Sawa, który od 2001 roku zaangażowany jest w dzieło ewangelizacji i zakładania żywych wspólnot dla świeckich. Ks. Przemek jest członkiem Biura Krajowego Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja oraz wykładowcą na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Pełni również posługę rezydenta w Parafii św. Józefa w Świętochłowicach.