Aktualności

Miesiąc Różańca

Ile razy zdarzyło Ci się zobaczyć na ulicy kogoś łudząco podobnego do dobrze Ci znanej osoby? Czy złapałeś się na tym, że już chciałeś się do kogoś odezwać i nagle okazało się, że to zupełnie ktoś inny, niż myślałeś? A co byłoby gdybyś stał się bardzo podobny do Chrystusa? Gdyby ludzie widząc Ciebie, widzieli Jego dobroć, łagodność, czułość, miłosierdzie?

Dostałeś w prezencie modlitwę, która może Ci pomóc stać się podobnym do Jezusa. Rozważając tajemnice z Jego życia i życia Jego Mamy, możesz odkrywać niepojęte zaufanie wobec planu Boga Ojca, gotowość pełnienia Jego woli, pasję przybliżania ludzi do Królestwa Bożego. Za chwilę rozpoczniemy październik, który jest okazją do ponownego odkrycia modlitwy różańcowej. Możesz ją przeżywać jako modlitwę prośby. Popychają Cię do tego fragmenty modlitw: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Wielu ludzi może zaświadczyć, że na różańcu wyprosiło więcej, niż się spodziewało. Warto jednak przypomnieć sobie, że każda dziesiątka zaczyna się od zapowiedzi tajemnicy. Po co? Aby w trakcie jej odmawiania próbować myśleć o konkretnym wydarzeniu z życia Maryi lub Jezusa. To właśnie powoli kształtuje nasze serca, pomaga uwierzyć, że dobre słowo, gest, czy wreszcie zachowanie zgodne z wolą Bożą, nie jest heroizmem, ale sposobem wyrażenia miłości. Wchodzenie krok po kroku w kontemplację różańca to szkoła upodabniania się do Jezusa i Maryi.

W naszej parafii w październiku nabożeństwa różańcowe przeżywać będziemy w dni powszednie o godz. 17:30 (z wyjątkiem czwartku, gdy spotykać się będziemy o godz. 8:30), w soboty po Mszy porannej i w niedziele o godz. 15:30.

Być może tegoroczny październik przyniesie owoc w Twoim pragnieniu włączenia się w Róże Różańcowe przez odmawianie codziennie konkretnej tajemnicy.