Aktualności

Sławice mają nowego proboszcza

Nazywam się Mateusz Buczma, pochodzę z Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach i od 11 lat jestem księdzem diecezji opolskiej. Przez 8 ostatnich lat pracowałem w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz byłem koordynatorem wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich i odpowiedzialnym za nową ewangelizację w naszej diecezji. Do wybuchu pandemii prawie cały czas miałem przywilej współtworzenia rekolekcji ewangelizacyjnych. Doświadczenia duszpasterskiego nabierałem także w Australii, Anglii i w Niemczech. Współpracowałem z Radiem Doxa, portalem wiara.pl i TVP3 Opole.

1 czerwca 2021 roku rozpoczął się nowy etap w moim i Waszym życiu. Biskup Andrzej posłał mnie do Sławic, aby pomagać Wam w spotykaniu Tego, który jest Sensem. Zależy mi na tym, aby Jezus był poznany, pokochany, uwielbiony, wybrany i naśladowany. Marzę o parafii jako Domie, w którym każdy jest chciany, przyjęty, wysłuchany i zrozumiany.

Proszę Was o modlitwę za mnie o pokorę i nawrócenie.